گالری ویستا

“ویستا” به معنی اندیشه و دانش است . گالری ویستا در سال 1392 جهت نمایش و عرضه آثار هنرمندان ایرانی فعالیت خود را آغاز کرده است. دیدگاه گالری ویستا بر خوانش معاصریت و هنر امروز ایران است و از حضور هنرمندان پیشرو که صاحب ایده نو و نوآوری هنری باشند استقبال می نماید.هنر معاصر رو به تحول در جهان و ایران است و وجود هنرمندان نوظهور و جوان ، افزایش تعداد فارغ التحصیلان در رشته هنر ، وجود دانشگاه­ها وموسسات مختلف هنری در کشور از یک سو ، رشد تکنولوژی و استفاده از مدیای مختلف و ویژگی این نسل از هنرمندان که نسبت به نسل قبل با جهان ارتباط گسترده تری دارند، گالری ویستا به ارائه آثار این هنرمندان و هنرمندان پیشکسوتی که کمتر در بازار هنر ایران دیده شده­ اند، تمرکز نموده است و ضمن معرفی و گسترش اعتبار هنرمندان در امر فروش آثار مبادرت داشته است.گالری ویستا در تلاش است با بستر­سازی و ایجاد محیطی حرفه ای با اعتقاد بر اینکه گالری به مثابه یک سیستم و نهاد هوشمند و منعطف است، ضمن استمرار حرفه­ ای به برپایی مستمر نمایشگاه­های گروهی و انفرادی با برگزاری نشست­های تخصصی و طراحی رویدادهای نو و تازه به پیشرو بودن و متفاوت بودن گالری خود تاکید دارد.گالری ویستا با حضور مشاوران هنری در عرصه داخلی و بین المللی و مشاور رسانه در جهت گسترش و تداوم فعالیت­های خود همواره اقدام کرده است.این گالری در عرصه بین المللی نیز  تجاربی داشته است مانند همکاری بین دو گالری در استانبول، لندن و تورین ایتالیا و حضور در اولین آرت فر ارمنستان را داشته است و در پروژه­ ها و نمایشگاه­های خارج از گالری فعالیت و مشارکت داشته و با اهمیت دادن به هنرمندان سایر استان­های کشور اقدام به همکاری با گالری­های دیگر استان­های کشور نموده است. گالری ویستا امیدوار است که با کارکرد فرهنگی آمیخته با کارکرد اقتصادی در کنار هنرمندان ایرانی به ارتقای جایگاه هنرهای تجسمی مبادرت ورزد.

جایزه هنر معاصر ویستا

این فراخوان فرصتی است برای بیان ایده­ های نو و خلاقانه هنرمندان از سال 1395 تا کنون به عنوان اولین “جایزه هنر معاصر” در عرصه هنرهای تجسمی است که به اندیشه و ایده­ های نوی هنرمندان پیشرو توجه نموده است و در طی فرایندی تخصصی با حضور هیئت داوران بهترین طرح برگزیده و با اهدای” نشان” ویستا و حمایت از اجرای طرح برگزیده فعال بوده است. جایزه هنر معاصر ویستا امیدوار است گفتگو درباره­ ی هنر معاصر و ایده­ پردازی را با حضور هنرمندان پیشرو شکل دهد و حرکت تاثیرگذاری در جریان هنر معاصر ایران صورت گیرد.

گالری ویستا پلاس

این مکان به عنوان کوچکترین گالری تهران در عرصه هنرهای تجسمی با ساز و­کاری منعطف ولی هدفدار با حضور هنرمندان فعالیت خود را آغاز نموده است.

“نشر ویستا” هنر

گالری ویستا با اهمیت دادن به نگاه و کارکرد فرهنگی خود نشر ویستا هنر را تاسیس نموده است که با ویژگی متفاوت، تمرکز بر هنرهای تجسمی در خدمت هنرمندان است و اقدام به چاپ کتاب-کاتالوگ و کاتالوگ و کتاب نموده است و اولین کتاب پژوهشی و در خور توجه این نشر ، کتاب ” صورت صورتگران” با گرد آوری شهروز مهاجر به تازگی به علاقمندان تقدیم شده است.

آموزشگاه ویستا هنر

زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور از سال 1392 تا کنون با هدف ارتقاء دانش تخصصی، کسب مهارت و به‌منظور آموزش افراد علاقه‌مند به ویژه هنر و افزایش توان هنری تخصصی و کمک به رونق کسب و کارهای کوچک و توانمندسازی جامعه به ویژه بانوان آغاز به‌کار نموده است.

پریسا پهلوان

پریسا پهلوان متولد سال 1341 در تهران است. او دارای دکتری مدیریت با تلاشی مستمر و تاثیرگذار در عرصه فرهنگ و هنر می باشد و دارای تجارب در زمینه مدیریت آموزشی، هنری و ورزشی همراه با گواهینامه ها و تقدیرنامه های متعددی بوده است. او حامی مادی و معنوی بسیاری از پروژه های فرهنگی، هنری و ورزشی به ویژه با تمرکز بر بانوان و جوانان بوده است.