گالری الهه

نگارخانه الهه فعالیت خود را در سال 1377 با هدف گسترش هنر و فراهم آوردن بستر فعالیت و معرفی هنرمندان جوان آغاز کرد و هر ساله در حدود 20 نمایشگاه در فضای خود به نمایش درآورده و اولین نگارخانه ایرانی ست که فعالیت نمایش و فروش آثار در فضای آنلاین و سایت نگارخانه را در فعالیت های خود قرارداده است.هم چنین این نگارخانه علاوه بر نمایش آثار در فضای دائمی خود ،  از جمله نخستین نگارخانه های ایرانی ست که اقدام به برپایی نمایشگاه های متعدد در شهرستان ها کرده است.علاوه بر فعالیت های داخلی، این نگارخانه در حوزه بین الملی هم بسیار پرتلاش و فعال بود ه و در این امر نقش موثری در معرفی هنر و هنرمند ایرانی در خارج از مرزهای اقلیم خود داشته است.  از جمله این فعالیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  1. شرکت در Colon Art Fair ، یکی از مهم ترین جشنواره های هنرهای تجسمی ، به همراه گالری های هنری برگزیده از 28 کشور جهان ، در سال های 2005، 2006، 2007 میلادی .
  2. برگزاری نمایشگاه نقاشی از آثار 14 هنرمند زن نقاشی ایرانی در سالن Saint Gilles بروکسل بلژیک، در دو دوره سال 2001 و 2011 میلادی، با انجام مصاحبه در مورد آثار و هنرمندان جهت بررسی و تحلیل روند کاری ایشان در فاصله 10 سال .
  3. برگزاری برنامه تبادل هنری (exchange program)، هنرمندان ایرانی و اروپایی و نمایش آثار هنرمندان اروپایی در نگارخانه الهه در تهران ، 10 -16 may، 2004 میلادی .
  4. برگزاری نمایشگاه گروهی نقاشی از 40 هنرمند نقاشی زن ایرانی با عنوان Unexposed ، در سه نمایش متوالی در بروکسل بلژیک ، ورشو لهستان و آتن یونان در سال 2012 میلادی.
  5. برگزاری نمایشگاه گروهی نقاشی از هنرمندان ایرانی در گالری Tommen And Boch ، در برلین آلمان، سال 2005 میلادی.

علاوه بر موارد ذکر شده ،  به دلیل باور به کار گروهی و اثر بخشی فعالیت های جمعی، هفت نگاه به عنوان گروهی متشکل از هفت نگارخانه ایرانی: نگارخانه الهه، گلستان، آریا، هفت ثمر، والی، دی و ماه مهر ،  از سال 1385 تشکیل شد و تا کنون هر ساله نمایشگاهی منتخب از آثار هنرمندان معاصر ایرانی را در مکان هایی مانند فرهنگسرای نیاوران، گالری پردیس ملت و خانه هنرمندان ایران در تهران برپا کرده است.از فعالیت های گروهی دیگر نگارخانه الهه، تاسیس موسسه فرهنگی، هنری و آموزشی ماه مهر با همکاری نگارخانه آریا و نگارخانه والی از سال 1384 تا 1398 می باشد .لازم به ذکر است، نگارخانه الهه که درنهمین نمایشگاه بین المللی اطلاع رسانی و فرهنگ لوح تقدیر دریافت کرده است.نگارخانه الهه پس از دو دهه تلاش ، هم چنان به اهداف آغازین خود پایبند است و برای بیشتر و بهتر دیده شدن هنر و هنرمند ایرانی با مولفه های معاصر و شاخص خود در عرصه داخلی و خارجی به فعالیت خود ادامه می دهد.

الهه جواهری

الهه جواهری مدیر و موسس نگارخانه الهه ، در سن 16 سالگی نقاشی را با کلاسهای  نامی پتگر آغاز کرد  و در ادامه دوره های مختلف هنری  را با اساتید به نام حوزه هنرهای تجسمی گذرانده و همچنین در چندین نمایشگاه گروهی نقاشی شرکت داشته است.

وی درادامه ی مسیر هنری و در جهت تحقق بخشیدن به اهدافش ، نگارخانه الهه را در سال 1377 تاسیس و  تحت این نام  نمایشگاه های متعدد داخلی و خارجی را برای معرفی هنرمندان جوان برگزار کرد . از جمله دیگر فعالیت های او می توان به راه اندازی اولین وب سایت نمایش و فروش آنلاین نمایشگاه ها و آثار هنری ، شرکت در جشنواره های معتبر خارج از ایران و معرفی هنر و هنرمند ایرانی  ، معرفی و کشف هنرمندان جوان به جامعه هنری ،  تاسیس موسسه فرهنگی ، هنری و آموزشی ماه مهر به همراه خانم ها اقبال و والی پور ، تاسیس گروه هفت نگاه و برگزاری نمایشگاه های سالانه آن از سال1385 تا سال1396 و همکاری با شورای اولین اکسپوی تهران به عنوان عضو برگزیده اشاره کرد .